عضویت در سرویس خبری
نام:    
ایمیل:
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل برق لرستان:

توسعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست یک وظیفه همگانی است

 

حضور و زادآوری ایمن پرنده زیبا و ارزشمند لک‌لک سفید و توسعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست با طراحی و تغییر آرایش شبکه فشار متوسط برق در منطقه‌ای که زیستگاه این پرنده میباشد میسر گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق لرستان مدیر عامل برق استان با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست از وظایف همگانی آحاد جامعه می باشد، ابراز داشت: با توجه به گزارشات ارسالی مبنی بر برق گرفتگی پرنده لک لک سفید که لانه خود را به شکلی حیرت‌آور بر روی تیرهای برق می سازند مکاتباتی با محیط زیست شهرستان بروجرد انجام گرفت و از صحت ماجرا پس از بازدید از محل اطمینان حاصل گردید.

وی افزود: پس از این بازدید ها مشخص گردید  در منطقه‌ای به طول ۲۰۰۰ متر که محل زیستگاه این پرنده می باشد، متاسفانه این پرندگان به ویژه در زمان بارندگی دچار برق گرفتگی خواهند شد.

مهندس خودنیا ابراز داشت: جهت رفع این مشکل موضوع به معاونت فنی و مهندسی واگذار گردید که خوشبختانه با اقدامات به موقع  و با اعتبار 200 میلیون تومان این مشکل رفع گردید.

در ادامه مهندس حیدری زاد معاونت فنی و مهندسی شرکت توزیع برق لرستان ابراز داشت: با توجه به مکاتبات انجام شده با اداره محیط زیست شهرستان بروجرد و مشخص شدن اینکه پرنده لک لک سفید از گونه‌های نادر می باشد عزم ما برای رفع این مشکل دو چندان گردید.

در پایان مهندس شریفی پور مدیر دفتر تحقیقات با اشاره به اینکه جهت رفع این مشکل باید تغییراتی در شبکه ایجاد می شد افزود: بنابراین با همکاری مهندس خسروی مدیریت توزیع برق یک شهرستان بروجرد، تغییر شبکه فشار متوسط از حالت افقی به صورت مقرره های سیلیکونی آویز و دیگر اقدامات علاوه بر حفظ پایداری و قابلیت اطمینان شبکه برق خوشبختانه مشکلات ناشی از تلفات پرنده لک لک سفید به صورت کامل مرتفع گردید

 

 


١٢:٤١ - دوشنبه ١ آذر ١٤٠٠    /    عدد : ٣٢٥    /    تعداد نمایش : ١٩٢


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: