عضویت در سرویس خبری
نام:    
ایمیل:
صفحه اصلي 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تخصیص 765 میلیارد ريال به بازسازی برق مناطق سیل زده لرستان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان از اختصاص 765 میلیارد ريال اعتبار برای بازسازی و بهسازی خطوط انتقال برق در مناطق سیل زده استان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق لرستان، مهندس فریدون خودنیا گفت: با برنامه ریزی و اقدامات صورت گرفته ، این میزان اعتبار به این مناطق اختصاص یافته که تاکنون 260 میلیارد ريال با اجرای پروژه های مختلف جذب شده است.

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده و اجرای طرح های مختلف مابقی این اعتبارات تا پایان خرداد سال آینده جذب می شود.

خودنیا اضافه کرد: این اعتبار در راستای راه اندازی شبکه های فشار متوسط، ایجاد پست های هوایی و ایجاد شبکه فشار ضعیف در مناطق سیل زده و یا روستاهای تخریب شده هزینه خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به طراحی سایت های برق رسانی در برخی مناطق روستایی و شهری در شهرهای پلدختر و معمولان نیز اظهار داشت: شبکه برق رسانی به روستاهای چم مهر، بابازید، مناطق سیل زده داخل شهر پلدختر و برخی روستاهای چگنی به دلیل طراحی جدید شبکه توزیع و جابجایی این روستاها در دست اجرا بوده و یا به اتمام رسیده و هم اکنون در اغلب نقاط دارای پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد این پروژه ها هستیم.

وی تصریح کرد: علاوه بر اعتبارات یاد شده، در  مناطق روستایی پشت سد سیمره(منطقه رودبار) نیز به دلیل بالا آمدن سطح آب، روستا های این منطقه باید جابجا گردند و این امر باعث جابجایی خط برق رسانی شده است  که اجرای این پروژه از محل اعتبارات پرداخت شده از وزارت نیرو به مبلغ 78 میلیارد ریال در حال اجرا می باشد.

وی گفت: این روستاها در گذشته از سمت ایلام برقدار شده بود که با برنامه ریزی جدید بیش از 35 کیلومتر شبکه فشار متوسط، پست هوایی و شبکه فشار ضعیف اجرا شده و یا در حال اجرا است.

خودنیا اضافه کرد: بر اساس این برنامه ریزی،  شرکت آمادگی دارد در صورت جابجایی روستاها و یا ایجاد سایت جدید روستایی در مناطق سیل زده، عملیات برقرسانی را در اسرع وقت انجام دهد.

 


٠٩:٢٢ - پنج شنبه ٢٨ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ١٦٤    /    تعداد نمایش : ١٣٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: