عضویت در سرویس خبری
نام:    
ایمیل:
صفحه اصلي 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پایش آنلاین رفتار مصرفی کلیه مشترکین دیماندی لرستان

پایش آنلاین رفتار مصرفی کلیه مشترکین دیماندی لرستان

بیش از 10 هزار مشترک دارای کنتور فهام لرستان بصورت آنلاین و لحظه ای در مرکز پایش کنتورهای فهام شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان پایش می شوند

به گزارش دفترروابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق لرستان، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان در این خصوص اظهار داشت: حدود 10 هزار کنتور فهام در سطح استان نصب شده که از این تعداد حدودآ 8 هزارمشترک دیماندی و مابقی مشترکین 3 فاز تجاری می باشند و با توجه به راه اندازی مرکز پایش کنتورهای فهام در ابتدای سال 99 به صورت مستمر رصد می شوند.

مهندس فریدون خودنیا با اشاره به مزایای فراوان کنتورهای فهام، گفت: با نصب این تعداد کنتور هوشمند توانستیم بسیاری از پارامترهای فنی را که تا کنون با سختی و هزینه زیاد جمع آوری می شد به صورت لحظه ای و با دقت زیاد به دست بیاوریم واز هزینه های اضافی جلوگیری نمایم.

وی با بیان اینکه حدود 8 هزار مشترک دیماندی در استان وجود دارد، اظهار داشت: برای کلیه این مشترکین کنتور فهام نصب شده و با این اقدام مشترکین دیماندی که سهم عمده ای در مصرف برق دارند به صورت آنلاین پایش و رفتار مصرفی آنها مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

مهندس خودنیا با اشاره به فصل گرما و اهمیت مدیریت مصرف برق در این فصل، گفت تقریبا با تمامی مشترکین دیماندی تفاهم نامه همکاری منعقد شده  و در صورتی که این مشترکین  الگوی صحیح مصرف طرح خود را رعایت نکنند اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته و مشترک نسبت به اصلاح رفتار مصرفی خود اقدام خواهد نمود که موجب کاهش مصرف و آزاد شدن ظرفیت نیروگاهی و همچنین تامین پایدار و مطمئن برای سایر مشترکین خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشترکین پر مصرف در استان شناسایی شده اند، گفت: تعدا 1000 دستگاه کنتور فهام تک فاز برای آنها تا پایان سال 99 نصب خواهد شد تا بتوان به صورت لحظه ای رفتار مصرفی آنها را رصد و مدیریت نماییم.

در ادامه مدیر دفتر نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع برق لرستان گفت: در مرکز پایش می­توان با رصد پارامترهای فنی مشترکین، سوء استفاده­های احتمالی را شناسایی و در راستای پیشگیری از بروز آن گام برداشت واز طرفی اجرای این مهم منجر به کاهش تلفات انرژی و همچنین کاهش هزینه­های جاری شرکت توزیع بابت تست و قرائت کنتور شده است.

 مهندس بهمن توان گفت: برای تحقق این هدف پس از تشکیل مرکز و مجهز نمودن آن به امکانات  سخت­افزاری و نرم­افزاری، کارشناسان مربوطه اقدام به بررسی و تجزیه تحلیل اطلاعات فنی کنتور و پالایش آنها به صورت دوره­ای و موردی نموده و حاصل این بررسی­ها تاکنون شناسایی چندین مورد استفاده کننده غیر مجاز و نیز تشخیص ایرادات در برخی لوازم اندازه­گیری منصوبه بوده است.

وی با اشاره به اینکه این امر در نهایت منجر به فرهنگ سازی مطلوب در زمینه کاهش استفاده غیرمجاز از برق خواهد شد، قابلیت های  دیگرمرکز پایش را به شرح ذیل برشمرد:

  • حصول اطمینان از صحت عملکرد و اندازه گیری صحیح انرژی مصرفی مشترکین فهام
  • پایش پروفیل بار توان اکتیو و راکتیو ، ولتاژ ، جریان و ضریب قدرت مشترکین از راه دور جهت بکارگیری در طرح های کاهش تلفات، بهبود پارامترهای شبکه و .....
  • تست و بازدید لوازم اندازه گیری
  • مدیریت میزان مشترکین دیماندی همکار در طرح مدیریت مصرف
  • امکان تشخیص عیوب لوازم اندازه گیری از راه دور بر اساس تحلیل رفتار مصرفی مشترکین
  • قرائت از راه دور مشترکین فهام بصورت برخط در راستای کاهش هزینه های جاری شرکت
  • امکان قطع و وصل از راه دور مشترکین فهام (طبق ضوابط شرکت توانیر)

درپایان مهندس توان از حمایت های مدیرعامل ساعی شرکت و از همکاران دفتر لوازم اندازه گیری در راه اندازی این مرکز قدر انی نمودند.

 

 

 

 


١١:٣٥ - سه شنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٢٢٠    /    تعداد نمایش : ٥١٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: