عضویت در سرویس خبری
نام:    
ایمیل:
صفحه اصلي 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مانور جهادی تعمیرات برق دربخش بیرانشهر استان لرستان

مانور جهادی تعمیرات برق برای اولین بار در سطح استان لرستان در بخش بیرانشهر به عنوان پایلوت برگزار شد

 

 به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق لرستان، به همت شرکت توزیع نیروی برق استان، مانور جهادی  تعمیرات برق   برای اولین بار در سطح استان به عنوان پایلوت در بخش بیرانشهر با حضور فرماندار محترم شهرستان خرم آباد جناب آقای دکتر طولابی، امام جمعه محترم بیرانشهرحجت الاسلام و المسلمین بیرانوند، بخشدار محترم بیرانشهر آقای مهندس پیام، مهندس فریدون خودنیا مدیرعامل محترم شرکت توزیع برق لرستان، جمعی از مدیران ستادی و شهرستانی و با ارتباط ویدئو کنفرانسی به صورت زنده با دکتر صادقی مدیر کل نظارت بر توزیع شرکت توانیر برگزار شد.

فریدون خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان در این خصوص اظهار داشت: در راستای اصلاح و ساماندهی فیدر بحرانی، مانور جهادی تعمیرات برق در بیرانشهر برگزار شد و این مانور با حضور ۳۰ اکیپ که شامل ۱۴۰ نفر نیروی فنی و اجرایی و با هدف طرح افزایش قابلیت اطمینان و تاب آوری شبکه، کاهش خاموشی ها و انرژی توزیع نشده، توان افزایی اکیپ‌های عملیاتی در شرایط بحران و رضایتمندی مشترکین برگزار شد.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که در منطقه بیرانوند وجود داشت و با توجه به مذاکراتی که با بخشدار و امام جمعه بیرانشهر و فرماندار خرم آباد داشتیم و طی جلساتی که در سطح شرکت توزیع برق در این راستا برگزار شد، منطقه بیرانشهر به عنوان پایلوت مانور تعمیرات جهادی انتخاب شد.

 مهندس خودنیا تصریح کرد: کل مسیر های مشکل دار در منطقه بیرانشهر را با توجه به روش اجرایی pm  که در شرکت توزیع برق استان وجود دارد بازدید و معایب آنها ثبت و طراحی های لازم صورت گرفت  که در سه بخش کوتاه مدت که همان اجناس مورد نیاز خریداری شده  و بحث تعمیرات که ما می‌توانیم در کوتاه‌ مدت انجام دهیم  و در بحث بلند مدت خطوط رینگ و کارهای اجرایی زمان بر و نصب تجهیزات حفاظتی و مانوری لازم هم اجرا خواهد شد.

وی ابراز داشت: با توجه به عملیات صورت گرفته در بخش بیرانوند دومین فیدر را در این بخش هم احداث کرده ایم  و  منطقه کاسیان را از این بخش جدا شده و در حال خرید زمین برای احداث پست 63/20 kv هستیم که انشالله به محض این که زمین آماده شود می‌توانیم این پست  را ایجاد و  دو فیدری که در حال حاضر وجود دارند به شش فیدر ارتقا پیدا کنند و طول خطوط در این منطقه کاهش پیدا کند و مقدمات برای سرمایه گذاری صنعتی در این منطقه فراهم گردد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان بیان‌کرد: از دکتر صادقی و وزارت نیرو که در تامین اعتبار  پروژه ها به شرکت توزیع برق استان لرستان کمک می‌کنند و از همکاران شرکت توزیع برق استان خصوصأمدیران محترم نظارت بر بهره برداری، ایمنی، حراست، مهندسی و سایر پرسنل و از مدیریت های توزیع برق که اکیپ های خود را در سراسر استان به این منطقه اعزام کردند تا مانور به خوبی اجرا شود، تقدیر و تشکر بعمل می آید.

 مهندس محمد اسکندری مدیر دفتر بهره برداری شرکت توزیع برق استان لرستان در این مراسم گفت: به منظور جلب رضایت مشترکین و به منظور تعمیرات اساسی بر روی شبکه ۲۰ کیلوولت و پایدار نمودن و بالا بردن ضریب اطمینان شبکه ها، برنامه تعمیرات جهادی بخش بیرانشهر به عنوان پایلوت در سطح استان انجام شد .

وی ادامه داد: این مانور برای کاهش زمان خاموشی ها و به حداقل رساندن تعداد خاموشی ها  اجرا شده که در سنوات گذشته برنامه طرح تعمیرات جز دستورات کار بوده و بر اساس دستورالعمل های شرکت توانیر این طرح درسطح  استان اجرا می شود.

  مهندس اسکندری اضافه کرد: قبل از اجرای مانور از طریق برنامه pm تمام عیوب شبکه برق پیرانشهر شناسایی شد و بر اساس طراحی نقشه  در اختیار تمام اکیپ ها قرار داده شد که خوشبختانه تمام معایب  در زمان تعیین شده رفع گردید.

در ادامه دکتر صادقی مدیر کل نظارت بر توزیع شرکت توانیر در ارتباط ویدئو کنفرانسی با این مانور، ابراز داشت: یکی از اقدامات بسیار ارزشمند و اثربخش در شرایط حاضر که با مشکل بیماری کرونا روبرو هستیم و فرصتی است که بتوانیم این خط شکنی را انجام دهیم، بهره وری بالا در حوزه عملیات بهره برداری است که با امکانات موجود و ظرفیت موجود، هم افزایی و هماهنگی لازم، مدیریت بهینه را انجام دهیم.

وی ادامه داد:  با اجرای طرح جهادی تعمیرات در بخش های مشخص شده و با حجم کامل نیروها امیدواریم بتوانیم تمام مشکلات برق  در آن بخش ها رفع شود.

 دکتر صادقی بیان کرد: از مدیر عامل شرکت توزیع برق استان لرستان و همکاران آن که برنامه بسیار دقیق تنظیم کرده‌اند که منجر به برکت و بهبود کیفیت و سرویس خدمات شود تقدیر و تشکر می کنیم

 


١٤:١٦ - چهارشنبه ٩ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ٢٣٦    /    تعداد نمایش : ٨٣٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: