عضویت در سرویس خبری
نام:    
ایمیل:
صفحه اصلي 
 


  چاپ        ارسال به دوست

در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته الف _ب_ایران در لرستان به بهره برداری رسید.

2 طرح برق رسانی روستایی و اصلاح و بهینه سازی کل شبکه فشار ضعیف استان با کابل خودنگهدار با اعتباری بالغ بر 278/5 میلیارد تومان در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته الف_ب_ایران در برق لرستان به بهره برداری رسید.

 

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع برق لرستان، مدیرعامل برق استان در این خصوص اظهار داشت:  درچهل و یکمین هفته پویش #هرهفته الف_ب_ایران 5 پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار 328/5 میلیارد تومان در استان لرستان با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر محترم نیرو و استاندار محترم لرستان به بهره برداری رسید.

مهندس فریدون خودنیا با اشاره به سیل ویرانگر ابتدای سال۹۸ که موجب تخریب، آسیب و خسارات زیادی به زیر ساخت های شبکه توزیع برق استان شد، اظهار داشت: خوشبختانه  در حال حاضر شبکه های توزیع برق مناطق سیل زده به صورت کامل اصلاح و بهینه سازی شده و هیچ‌گونه مشکلی در این مناطق از لحاظ شبکه توزیع برق وجود ندارد.

وی با بیان اینکه امروز بهره برداری از برق رسانی به ۸ روستا با اعتباری 2/5 میلیارد تومان صورت گرفت، گفت: نکته مهم در برق رسانی به این روستاها مهاجرت معکوس از شهرها به روستا ها بود.

مدیرعامل برق لرستان تعداد روستاهای برق دار استان را ۲۷۴۰ اعلام و ابراز داشت: با توجه به این تعداد روستا و زیر ساخت های برقی ایجاد شده در آنها می توانیم امیدوار باشیم که روستاها نیزبه قشر مولد تبدیل شوند.

مهندس خودنیا یکی دیگر از طرح های بسیار مهم و شاید بی نظیر در کشور را طرح بعثت در برق لرستان دانست و ابراز داشت: در این طرح اصلاح و‌بهینه سازی شبکه فشار ضعیف استان با کابل خودنگهدار به میزان ۵۹۷۷ کیلومتر با اعتبار ۲۷۶ میلیارد تومانی انجام شد که خوشبختانه در حال حاضر کل شبکه فشار ضعیف استان لرستان با کابل خودنگهدار اصلاح و نوسازی شده است.

وی افزود: با بهره برداری از این طرح  علاوه بر افزایش ایمنی شبکه، زیباسازی مبلمان شهری،کاهش خاموشی ها، کاهش تلفات وکاهش استفاده از برق غیرمجاز  در نهایت  بهبود ولتاژ تحویلی به مشترکین و افزایش رضایتمندی عمومی از خدمات برق را شاهد بوده ایم.

مهندس خودنیا در پایان از حمایت های وزیر محترم نیرو، معاونت محترم برق و انرژی وزارت نیرو، شرکت توانیر و استاندار محترم لرستان و کلیه پرسنل شرکت توزیع برق استان لرستان و پیمانکاران مربوطه تقدیر و تشکر نمود.

 


١١:١٩ - چهارشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٩    /    عدد : ٢٦٣    /    تعداد نمایش : ١٨٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: