عضویت در سرویس خبری
نام:    
ایمیل:
صفحه اصلي 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نیروگاه برقابی شول آباد در لرستان وارد مدار شد.

نیروگاه برقابی شول آباد با ظرفیت300 کیلو وات و اعتبار 2 میلیارد و 400 میلیون تومان در استان لرستان وارد مدار شد.

 

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق لرستان: مدیرعامل برق استان با اشاره به اینکه نیروگاه برق آبی نیاز به سوخت ندارند و به لحاظ حفظ محیط زیست ، یاری رسان هستند، ابراز داشت: در استان لرستان نیز سعی شده از این ظرفیت در حد توان استفاده شود و خوشبختانه در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است که نیروگاه برقابی شوال آباد نیز در این راستا ایجاد شده است.

مهندس فریدون خودنیا با بیان اینکه نیروگاه های برقآبی، انرژی مورد نیاز خود را برای تولید برق از جریان آب رودخانه ها با کانال های انتقال آب تامین می کنند، اظهار داشت: نیروگاه مذکور با ارتفاع 90 متر و دبی 300 لیتر در ثانیه توان تولید عملی 240 کیلووات انرژی برق را دارد.

وی با اشاره به شرایط سخت در تابستان  امسال جهت تامین برق مطمئن و پایدار، گفت: با وارد مدار شدن این نیروگاه در پست برق سپید دشت و فیدر شول آباد علاوه بر تامین برق بخشی از نیاز مشترکین این ناحیه، باعث کاهش خاموشی، افزایش کیفیت و کاهش تلفات شبکه خواهد شد.

وی هزینه بهره برداری از این طرح را 2 میلیارد و 400 میلیون تومان اعلام نمود و افزود: نیروگاه برقابی شول آباد که توسط بخش خصوصی احداث شده علاوه بر تولید 300 کیلووات برق، زمینه اشتغال مستقیم 3 نفر را نیز فراهم نموده است.

 

 

 

 

 


١٠:٥٨ - پنج شنبه ٢٠ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ٢٩١    /    تعداد نمایش : ٣٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: