عضویت در سرویس خبری
نام:    
ایمیل:
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه کنترل پیک بار سال ۹۸ در برق لرستان برگزار گردید

تدابیر لازم جهت جلوگیری از خاموشی های بی برنامه در تابستان پیش رو

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق استان لرستان کمیته ای متشکل از شرکت های توزیع برق استان های مرکزی، همدان، لرستان و برق منطقه ای باختر به منظور کنترل پیک بار در تابستان پیش رو و جلوگیری از خاموشی های ناشی از مصرف دور از انتظار توسط مشترکین، در سالن کنفرانس برق لرستان برگزار شد .

در این جلسه که با حضور مهندس شبیهی مدیرعامل برق منطقه ای باختر، مهندس اله داد مدیر عامل شرکت توزیع برق استان مرکزی، مهندس شهیدی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان و مهندس خودنیا مدیر عامل شرکت توزیع برق استان لرستان، معاونین بهره برداری شرکت ها، مدیران دیسپاچینگ و مدیران دفاتر مدیریت مصرف برگزار شد و راهکارها و تمهیدات لازم  جهت کنترل پیک بار تابستان ۹۸ مطرح و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت .در این جلسه تمامی برنامه های کنترل مصرف اعم از عقد تفاهم نامه با صنایع، کشاورزان، مشترکین مگاواتی به منظور مساعدت در کاهش مصرف مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

اعضای کمیته مصمم بودند که دارندگان مولدهای انرژی در اوج گرما از دیزل ژنراتورهای خود استفاده نمایند تا کمکی به شبکه های توزیع برق در جهت کاهش مصرف و افزایش تولید به عمل آید.

بر پایه ی این گزارش مقرر گردید دفاتر مدیریت مصرف با تبلیغات گسترده در جهت تعمیم فرهنگ بهینه مصرف برق نقش خود را پررنگ تر نموده و ضمن عقد قرار داد با صدا وسیمای مراکز استان ها از ظرفیت های موجود استفاده کرده تا با خاموشی کمتری مواجه شویم.

در ادامه جلسه مدیران عامل با تاکید بر اینکه در سال آبی امسال بارش ها بیش از حد انتظار بود ولی متاسفانه افزایش تعداد مشترکین و به تبع آن رشد مصرف در حدود ۸ الی ۱۰ درصد ما را مجبور به اعمال خاموشی با برنامه در فصل داغ تابستان خواهد نمود.

در بخشی از این گزارش آمده است بر اساس آمارهای منتشره در سال جاری دمای هوا حدودا ۲ الی ۳.۵ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش خواهد داشت و همین امر یکی از دلایل اثبات مدعای اعمال خاموشی ها در تابستان است .

در ادامه مهندس شبیهی مدیر عامل برق منطقه ای باختر با اشاره به افزایش دما و افزایش مصرف در تابستان یاد آور شد امسال نیز به مثابه سال گذشته قطعا خاموشی های با برنامه اعمال خواهد شد و در همین راستا برای هرکدام از استان ها سهمیه خاموشی ها مشخص شده و می طلبد مردم و مشترکین نهایت همکاری را با شرکت های توزیع داشته باشند تا خاموشی کمتری بر مشترکین عزیز اعمال گردد.

 

 


١٠:٣٥ - يکشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١٢٤    /    تعداد نمایش : ٦٤٥


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: