عضویت در سرویس خبری
نام:    
ایمیل:
صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اصلاح و بهسازی شبکه برق چهار روستا در لرستان

در ادامه طرح جهادی اصلاح و بهسازی شبکه برق روستاهای کشور شبکه برق چهار روستا در شهرستان چگنی اصلاح و بهسازی شد.

 

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق لرستان: آیین بهربرداری از اصلاح و بهسازی شبکه روستاهای چم داوود، چم چره، چنارباباجان و شهرک دام شهرستان چگنی با حضور دکتر ویسکرمی نماینده محترم شهرستان های خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، مهندس ترابی فرماندار محترم شهرستان چگنی، مهندس خودنیا مدیرعامل برق لرستان و جمعی از مسئولین شهرستان چگنی برگزار گردید.

در ابتدا نماینده شهرستان های خرم آباد و چگنی ابراز داشت: در طول عمر پربرکت جمهوری اسلامی در صنعت برق پیشرفت های چشمگیری داشته ایم که شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان نیز همگام با تمام کشور موفق عمل نموده و در بعضی از موارد مانند برق رسانی به روستاها پیشرو بوده است.

دکتر ویسکرمی ضمن تشکر از اقدامات برق لرستان، ابراز داشت: مدیرعامل برق لرستان از جمله مدیران پرتلاش و جهادی در استان می باشد که برق دار نمودن روستاها در سریع ترین زمان ممکن در سیل 98 شاهدی بر این مدعاست.

در ادامه مدیرعامل برق لرستان با اشاره به اینکه در طرح اصلاح و بهسازی شبکه برق روستاهای کشور 450 روستا سهم لرستان می باشد، ابراز داشت: در مرحله اول شبکه برق 26 روستا اصلاح و بهسازی گردید و در این مرحله نیز 4 روستای دیگر به آن افزوده شد.

مهندس خودنیا میزان اعتبار هزینه شده در این چهار روستا را حدودآ 700 میلیون اعلام و ابراز داشت: با تلاش و کار جهادی همکاران در شرکت توزیع برق لرستان امیدواریم کار اصلاح و بهسازی شبکه برق تمامی 450 روستا تا 6 ماهه اول سال 1400 به اتمام برسد.

وی گفت: برق به عنوان صنعتی زیر ساخت و استراتژیک ، نقش مهمی در پیشرفت، توسعه و آبادانی دارد و بدون برق مطمئن و پایدار نمی توان چشم اندازی برای رشد و شکوفایی یک کشور متصور شد.

مهندس خودنیا به اهمیت برق رسانی به روستاها اشاره و اظهار داشت: جهت تحقق عدالت اجتماعی و زدودن فقر از چهره روستا ها باید تمام تلاش خود را بکار ببندیم و برقی مطمئن و پایدار را به این قشر زحمت کش و مولد ارائه دهیم تا علاوه بر ایجاد شغل و درآمد از مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری شود و در مواردی شاهد مهاجرت معکوس روستاییان باشیم.

وی در پایان به شرایط بسیار سخت تابستان امسال با توجه به کمبود بارندگی های و گرمی شدید هوا اشاره نمود وگفت:  از هم استانی های عزیز تقاضامندیم با کاهش تنها 10 درصدی برق، شرکت توزیع را در برق رسانی بدون خاموشی یاری نمایند.

 

 


١١:٣١ - پنج شنبه ١٣ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ٢٨٧    /    تعداد نمایش : ١٣٧


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: